Açık Hava Reklamcılığı

Anasayfa / Hizmetler / Reklam & Tanıtım / Açık Hava Reklamcılığı

Açık hava reklamcılığı ya da outdoor reklamcılık televizyon ve yazılı basın dışında yapılan bir reklam çeşididir. Açık hava reklamcılığında en çok kullanılan teknik billboardlar yani reklam duvarlarıdır. Reklam duvarlar dikdörgen şeklinde caddelerde karşımıza çıkan reklam ve bildiri alanları olmasının dışında binaların yan ve arka cephelerini kaplayan reklamlar da reklam duvar tekniğine bir örnek oluşturmaktadır.

Megalight diye adlandırılan teknik araç ise genellikle yol kenarlarındaki köşelerde, metrolarda, fuarlarda, elektrik sağlayıcısı olan herhangi bir alanda sıklıkla rastlanan açık  hava reklamcılığına örneklerdendir. Büyük şehirlerde örneklerine daha fazla rastlanan açık hava reklamcılığına bir örnek de belediye otobüslerinin boydan boya kaplandığı reklam araçlarıdır. Ön ve yan cepheler hatta arka cam dahil olmak döşenilen reklamlarda çift katlı otobüsler daha fazla alana sahip olduğundan görsel olarak daha akılda  kalıcı ve etkili olabilmektedir.

Daha Etkili Bir Reklamcılık

Açık hava reklamcılığının en önemli avantajlarından birisi de her kesimden insana ulaşıyor olmasıdır. Her yerde karşılaşılan billboard ve benzeri açık hava reklamcılığı araçları güncel olarak yeni reklamlardan insanları haberdar ederek hedef kitle için de daha kolay ulaşılabilir konumdadır.

Açık hava reklamcılığında dikkat edilmesi gereken en önemli durum stratejik konumlarda olması gerektiğidir. Hedef kitlenin yoğunlukta olduğu bölgeler belirlenir ise bu bölgelerdeki billboardlar daha doğru kitlelere ulaşır ve markanızın prestijini arttırmasında yardımcı olmaktadır. Megalight ve diğer açık hava reklamı araçları ile konumlandırılan reklamlar her zaman daha çok insana ulaşır ve yükselmeyi arttırır.

Açık hava reklamcılığı her ne kadar eski bir reklamcılık çeşidi olsa da her zaman en etkili reklamcılık yöntemlerinden biridir. Yolda yürürken, camdan bakarken, seyir halinde iken göze çarpan reklam çalışmaları merak uyandırır ya da bilgilendirir niteliktedir. Ancak özellikle büyük şehirlerde şehrin karmaşası ve şehir ışıkları içinde adeta kaybolan reklamlar dikkat çekmekten ziyade şehir fonu olarak düşünülen araçlar olabilmektedir. Bu durumda klasik görseller ve yazı fontları dışında geliştirilebilecek orjinal fikirler hem reklamcılık sektörünü hem de açık hava reklamcılığından faydalanan firmaları kalkındıracaktır. Orjinal fikirler ile üretilen ve konumlandırılan renkler ve malzemeler görsel açıdan cezbedici ve merak uayndırıcı olmalıdır ki dikkat çekebilsin ve bir adım öteye taşıyabilsin.

Kısacası açık hava reklamcılığının yaygın olduğu günümüzde görüntü kirliliği niteliğindeki reklamlar yerine yaratıcı ve görsel açıdan keyif verici fikirler sunulmalıdır.

Reklam yöntemleri gelip geçici olabilir, teknolojinin ilerlemesi ile birlikte toplumun reklam algıları da değişkenlik gösterebilir. Sizlere düşen görev ise bu gelip geçici yöntemler arasından işe yarayanları güncel olarak uygulayarak ürün ve hizmetlerinizi en uygun maliyetler ile en uygun hedef kitlenize ulaştırabilmenizdir. Çağın gerisinde kalmış ve tüm etkisini kaybetmiş reklam çalışmaları ile vakit kaybetmek yerine sizler de açıkhava reklamcılığı yöntemleri ile markanızın prestijini arttırın. Reklam duvar üzerinde bir kez yer kez aldığı takdirde, insanların bu reklamı görmezden gelmesinin ve değiştirebilmesinin mümkün olmadığını unutmayın.


Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0850) 302 0 323

Copyright Peki Medya © 2013. Her Hakkı Saklıdır.
Top