Başarılı Bir E-Ticaret Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Anasayfa / Yazılar / Başarılı Bir E-Ticaret Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Bundan 20 sene önce; girişimcilerin ortak hayallerinden biri “ şurada bir dükkân açarsak, parayı buluruz “ idi. Hangimiz böyle hayaller kurmadık ki?

Eminim, çoğumuzun aklından böyle fikirler geçmiştir. Şimdilerde ise hayallerin içeriği değişti, hedefler yükseldi ve biraz daha kolaylaştı.

2000 li yıllardan sonra başlayan e-ticaret çılgınlığı, günümüzde hala inanılmaz şekilde artmakta ve yükselmektedir. Mahalle nalburunun, kasabının ve hatta manavının bile e-ticaret sitesi olmaya başlandı.

Aslında bu bir bakıma iyi bir gelişme olsa da, bu hedef ile yola çıkanların yarısından fazlası yarı yolda bırakmak zorunda kalaktadır. İşin içine girdikleri zaman, aslında ne kadar zor ve maliyetli bir iş olduğunu fark eden girişimciler için artık çok geçtir.

Sizlere bu yolda ilerlemek isteyen veya yeni başlayacak olanlar için sunacağımız bazı tavsiyelerde bulunmak istiyoruz.

E-ticaret sitesine başlamak için ihtiyacınız olan ilk şey, ne satacağınıza karar vermektir. Buna karar verdikten, rakip firmaların ve sitelerin fiyat araştırmasını yapıp hazır olduğunuza emin olduktan sonra, alışveriş siteniz için en uygun yazılımı seçmelisiniz. Bunun için sizlere profesyonel e ticaret paketlerimizi öneriyoruz. E-Ticaret V5 yazılımı bu konuda en iyisi sayılır. En azından ilk adımı atmak için ideal bir yazılımdır.

Sitenizi açtınız. Ürünlerinizi eklediniz. Çeşitli reklam platformlarında reklam vermeye başladınız ve artık satış yapma zamanı. Peki, bir e-ticaret sitesinde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar neler?

• SSL güvenlik sertifikası mutlaka kurulu olmalıdır
• Ödeme seçeneklerinizin geniş olması gerekir ( Havale, Kredi Kartı, Kapıda Ödeme )
• Web sitesi temanızın kullanıcı dostu olması gerekir. Karmaşık ve zor temalar, kullanıcıyı sıkar
• 7/24 müşteri desteği sunabilecek dinamik bir müşteri hizmetleri ekibi
• Müşteri velinimettir kuralı geçerlidir. Size alternatif olabilecek binlerce rakibinizin olduğunu asla unutmayın.
• Uygun fiyat sunabilmek her zaman için müşteriyi size çeker
• Konusunda uzman bir ekiple çalışmalısınız, özellikle uygun maliyetli reklam konusunda, ihtiyacınız olan en önemli şeydir bu.

Kısacası başarılı bir E-Ticaret Sitesi sahibi olmanın yolu Peki Medya alt kuruluşu olan Peki Site 'den geçer.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0850) 302 0 323

Copyright Peki Medya © 2013. Her Hakkı Saklıdır.
Top